Zawodowy Kompas w SP2

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w ramach zajęć doradztwa zawodowego będą realizowali we współpracy z Wyższą Szkołą Agrobiznesu w Łomży projekt edukacyjny „Zawodowy kompas”. Udział w projekcie wezmą uczniowie klas VII-VIII. Ideą przedsięwzięcia jest podwyższenie wiedzy uczniów przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia.

Program edukacyjny składa się z Modułów których realizacja pozwala na przejście ścieżki edukacyjnej wykorzystującej metodologię ,,Lejka”. Zakłada ona pobudzanie i rozpoznawanie zainteresowań zawodowych ucznia wychodząc od obszarów ogólnych do sprecyzowania zainteresowań poprzez poznanie charakterystyki poszczególnych zawodów z ukierunkowaniem na specyfikę czynności zawodowych oraz uwarunkowań rynkowych zawodu.

Niniejszy program pozwala na zindywidualizowanie działań skierowanych do uczniów co ma zwiększyć efektywność pracy szkoły i wspierania uczniów w trudnym okresie przechodzenia z kształcenia podstawowego na etap kształcenia ponadpodstawowego.