Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków to coroczne święto obchodzone 26 września, które ma na celu promowanie różnorodności językowej i kulturowej w Europie oraz zachęcanie do ich nauki. Lekcje tematyczne organizowane tego dnia pozwalają uczniom zrozumieć, jakie bogactwo kulturowe kryje się za różnymi językami.
W tym dniu  uczniowie mogli uczestniczyć w grach terenowych z kodami QR, rozwiązywali zagadki językowe, które zadawane były przez awatary.  To atrakcyjny sposób na motywowanie uczniów i uczenie ich poprzez interaktywną zabawę.
Europejski Dzień Języków to doskonała okazja do promowania edukacji językowej i kulturowej. Lekcje z wykorzystaniem zabaw  integracyjnych i elementów kulturoznawstwa sprawiają, że nauka języków to nie tylko umiejętność komunikacji, ale także okno na różnorodność kultur i możliwość poznawania świata w bardziej otwarty i zrozumiały sposób.