Tydzień Tolerancji i Życzliwości

W dniach 16.11. do 22.11.2023 roku uczniowie przeżywali Tydzień Tolerancji i Życzliwości w szkole. Na lekcjach wychowawczych skupialiśmy się na wartościach akceptacji i szacunku wobec innych. Przeprowadziliśmy również lekcje, podczas których wszyscy uczniowie mieli okazję odrysować swoje dłonie – symboliczny gest jedności i wzajemnego zrozumienia.

Dodatkowo, zachęcaliśmy uczniów do dzielenia się miłymi słowami. Każdy mógł napisać kilka pozytywnych słów na temat kolegów i koleżanek, co miało na celu budowanie atmosfery wsparcia i życzliwości. Zapisane słowa umieszczaliśmy na korytarzach szkoły tworząc „Korytarze Dobrych Myśli”.

Na zakończenie tygodnia przeprowadziliśmy głosowanie, aby wybrać najbardziej życzliwe osoby z każdej klasy. To wyróżnienie motywowało uczniów do kontynuowania pozytywnych działań na co dzień i podkreślało, jak ważne są wartości tolerancji i życzliwości w naszej społeczności szkolnej.