Wizyta u weterynarza

Dnia 20 lutego uczniowie klasy I b  wybrali się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego ,,Cztery łapy” w Ostrołęce. Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza i uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, tak jak ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią oraz wymagają pomocy i leczenia. Uczniowie dokładnie obejrzeli gabinet weterynaryjny, dowiedzieli się, na czym polega praca weterynarza. Lekarz weterynarii opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, a także jak należy zachować się podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem.

Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia kliniki.

Serdecznie dziękujemy za ciekawą opowieść o pracy weterynarza, oprowadzenie nas po klinice ,,Cztery łapy” oraz miłe prezenty na pożegnanie.