Światowe Dni  Poezji

ŚWIATOWE DNI POEZJI

W dniach 21 – 25 marca w bibliotece szkolnej obchodziliśmy  Światowe Dni  Poezji.  To czytelnicze  święto zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. W tym roku zatem obchodzimy je już po raz 25 – ty. Celem tego święta jest popularyzowanie poezji na całym świecie, czyli jej pisanie, czytanie i słuchanie. Centralne obchody tej poetyckiej uroczystości odbywają się zawsze w Paryżu. W naszej szkolnej bibliotece zorganizowano  spotkania z klasami, w czasie których  zaprezentowano poezję dziecięcą i młodzieżową najpopularniejszych polskich autorów:  Marii Konopnickiej, Agnieszki Frączek, Małgorzaty Nawrockiej, Danuty Wawiłow, Wandy Chotomskiej, Jana Brzechwy, Marcina Brykczyńskiego i innych. Uczniowie słuchali także poetyckich  interpretacji w wykonaniu lektorów oraz muzycznych wersji wierszy.

Uroczystości towarzyszyła gazetka okolicznościowa  pod hasłem „21 marca – Światowy Dzień Poezji” oraz wystawa tomików wierszy, które są w posiadaniu naszej biblioteki.