Sprzątanie świata

W dniu 18.09.2021 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyli w akcji Sprzątanie Świata. W tym roku po raz 28 wyruszyliśmy, by sprzątać Polskę. „Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska „Clean up the World”, wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

Celem akcji  jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Dziękujemy klasom 7c,7d,7e  za zaangażowanie i promowanie lekcji poszanowania środowiska oraz właścicielowi stacji benzynowej  przy ulicy Targowej, Panu Stanisławowi Kępistemu, za docenienie działalności młodych ludzi i zaproszenie na gorącą czekoladę.