Projekt KROKUS

Uczniwie klasy 8b i 6a wzięli udział w akcji KROKUS, który ma upamiętniać  1,5 miliona żydowskich dzieci, które zginęły w czasie Holokaustu  oraz tysięcy innych dzieci, które także stały się ofiarami nazistowskiego okrucieństwa.

Projekt polega na posadzeniu cebulek żółtych krokusów, które  kwitną mniej więcej w czasie Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu przypadającego na 27 stycznia. Nie ma jednak znaczenia, kiedy kwiaty rozkwitną: ważne jest, że zostały posadzone ku pamięci dzieci, które zginęły w czasie Holokaustu, i że gdy wyrastają z ziemi, pamiętamy o wszystkich ofi arach nazistów. Krokusy mają nam także przypominać, że to niezwykle ważne, aby akceptować i cenić ludzi wszystkich kultur i mniejszości.

Udział w Projekcie Krokus daje możliwość wprowadzenia młodych ludzi w historię Holokaustu poprzez konkretne działanie oraz zwiększenia świadomości na temat zagrożeń płynących z postaw rasistowskich i innych form uprzedzenia i dyskryminacji.

Odpowiedzialnymi za udział młodzieży w projekcie są: pan Marcin Tomczak i pani Ewa Cechowska.