Pasowanie młodych czytelników 2024

PASOWANIE  MŁODYCH  CZYTELNIKÓW  2024

pod hasłem   „Będę  przyjacielem książki”

W dniach  11 – 12 stycznia i 6 lutego 2024r., w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste  Pasowanie na Czytelnika. Uczniowie klasy I A, I B i I C  wraz z wychowawczyniami złożyli wizytę w szkolnej bibliotece. Uczestniczyli po raz pierwszy w wyjątkowej lekcji, w czasie której zostali  zapoznani z lokalem biblioteki i różnorodnością zbiorów w niej zgromadzonych. Przede wszystkim jednak zostali pasowani na Czytelnika i złożyli ślubowanie, że będą wiernymi przyjaciółmi książki. Głównym celem tych zajęć jest zaszczepienie miłości do książek, zachęcenie do systematycznego  czytania i nauczenie szacunku do książki jako wartości intelektualnej i materialnej.

Niespodzianką dla pierwszaków był prezent w postaci książeczki autorstwa Justyny Bednarek pt.”Wnuczka antykwariusza”  przekazany uczniom przez Instytut Książki.  Publikacja ta  przeznaczona jest do wspólnego czytania dla dzieci i  rodziców.

Mamy ogromną  nadzieję, że nasi najmłodsi uczniowie odnajdą radość w czytaniu, a literatura stanie się dla nich źródłem ciągłego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego.

Na zakończenie lekcji uczniowie wypożyczyli z biblioteki  pierwsze książeczki do czytania w domu.

Uroczystość zorganizowano we współpracy z uczennicami klasy 7C, które recytowały wiersze dla dzieci.

nauczyciele  biblioteki