O bezpieczeństwie w Szkole Podstawowej nr 2.

W ostatnim tygodniu  przed feriami  w naszej szkole odbyły się spotkania w klasach 1-3 z naszymi dzielnicowymi sierż. Ewelina Sęk i st. sierż. Krzysztof Skowroński,  którzy młodszym uczniom przypominali o bezpieczeństwie podczas zbliżającego się wypoczynku, reagowaniu na zaczepki ze strony nieznajomych osób. Przypomnieli o numerach alarmowych i w jakich sytuacjach należy z nich korzystać oraz o konieczności noszenia na odzieży różnego rodzaju elementów odblaskowych, które szczególnie w okresie zimowym zwiększają bezpieczeństwo pieszych na drodze. Uczestnicy spotkania wykazali się ogromną wiedzą, byli otwarci i  chętnie dzielili się  swoimi spostrzeżeniami, ale także kierowali wiele pytań do naszych gości.

Uczniowie klas starszych uczestniczyli w lekcjach z wychowawcą, pedagogiem i psychologiem szkolnym. Ponadto nadano audycję w radiowęźle szkolnym „Bezpieczne ferie zimowe” oraz prezentacje i gazetki okolicznościowe. Wszystkie działania przyczyniły się do zwiększenia świadomości uczniów odnośnie dbania o własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych, a także odpowiedzialne spędzanie wolnego czasu.