Noc Spadających Gwiazd Perseidy 2023

To już kolejna edycja wydarzenia „Noc Spadających Gwiazd Perseidy”, które odbyło się 12 sierpnia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce. To wyjątkowe spotkanie przyciągnęło liczne grono entuzjastów astronomii i nie tylko.

Jednym z głównych punktów programu była obserwacja nocnego nieba. W trakcie imprezy odbył się także emocjonujący konkurs, w którym uczestnicy mieli okazję wykazać się swoją wiedzą z zakresu astronomii oraz związanych z nią zagadnień. Zwycięzcy zostali nagrodzeni cennymi upominkami ufundowanymi przez Radę Miasta Ostrołęki, co dodatkowo podniosło atmosferę tego wyjątkowego wieczoru.

Nie zabrakło również pięknej muzyki, która dopełniła atmosferę romantyzmu i tajemniczości. Koncert pod gołym niebem z udziałem utalentowanych artystów stworzył unikalny nastrój, który zjednał serca wszystkich obecnych.

„Noc Spadających Gwiazd Perseidy” w naszej szkole była nie tylko okazją do kontaktu z niezwykłym zjawiskiem astronomicznym, ale także do wspólnego spędzenia czasu w gronie przyjaciół. To wydarzenie na pewno pozostawiło w pamięci uczestników piękne wspomnienia oraz pasję do obserwacji nocnego nieba.