Dni Matematyki- Królowej Nauk

W dniach 14-21 marca w naszej szkole odbywały się Dni Matematyki – Królowej Nauk. Była to wspaniała okazja do zaakcentowania ogromnej roli tej dziedziny nauki w życiu człowieka.

Zorganizowany został kiermasz matematycznych wypieków, na który uczniowie przygotowali mnóstwo matematycznych słodkości. Przeprowadzony został turniej „Jeden z dziesięciu” oraz Dzień Gier Planszowych. Ponadto zorganizowano konkurs pt. ”Matematyka na fotografii”. Chętni uczniowie mogli też zrobić urodzinowe zdjęcie z liczbą pi.

Dodatkowo na lekcjach matematyki były łamigłówki, quizy, zagadki i krzyżówki matematyczne oraz różnorodne wyzwania na platformach edukacyjnych. Do wspólnego świętowania zostali też włączeni uczniowie klas 0-III.

Głównym celem organizacji Dni Matematyki było uświadomienie uczniom, że matematyka to nie tylko trudne zadania i skomplikowane obliczenia, ale również znakomita zabawa.