Przyrzeczenie wzorowego czytelnika

W dniach 22 i 25 stycznia w bibliotece szkolnej odbyły się spotkania z uczniami klas pierwszych.Po rozmowie na temat bezpiecznych zasad korzystania z biblioteki i poszanowania książek, uczniowie wybrali pierwsze pozycje z kanonu lektur do wypożyczenia. Następnie złożyli „Przyrzeczenie wzorowego czytelnika”. Dużą niespodzianką dla pierwszaków okazało się przekazanie im przez INSTYTUT KSIĄŻKI „Pierwszego abecadła” – książki do wspólnego czytania z rodzicami.Pakiet dla pierwszoklasistów zawiera książkę z opowiadaniami dla dzieci, broszurę informacyjną dla rodziców i alfabet Iwony Chmielewskiej do domowych zabaw w układanie wyrazów.Przekazanie książek, to trzeci etap kampanii społecznej Instytutu Książki „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”. Żywimy nadzieję, iż najmłodsi uczniowie odnajdą radość w czytaniu, a literatura stanie się dla nich możliwością ciągłego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego.Mamy nadzieję, że doznają wielu wzruszeń, powodów do śmiechu i płaczu.Nauczyciele bibliotekarze.