Bezpiecznie do szkoły

Na początku każdego roku szkolnego w ramach działań profilaktycznych  zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo uczniów w czasie  drogi do szkoły oraz ich powrotu do domu.  W dniu   19  września 2023 r.  uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu Bezpiecznie do szkoły, które odbyło się z udziałem dzielnicowych KMP –   sierż.  Ewelina Sęk i  st. sierż. Krzysztof Skowroński, którzy  rozmawiali z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności   bezpiecznej drogi do i ze szkoły.

Podkreślano jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa i noszenie elementów odblaskowych przy ubraniu bądź plecaku.  Ponadto  przekazano informacje dzieciom odnośnie numerów alarmowych i  zasad kontaktu z nieznajomymi. Dużym zainteresowaniem cieszył się wśród uczniów radiowóz policyjny, sygnały dźwiękowe i świetlne  oraz możliwość zajęcia miejsca w policyjnym pojeździe.

Dzieci wykazały się rozległą wiedzą,  z entuzjazmem uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom jako osoba do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

pedagog szkolny: Sylwia Szymańska