Wirtualna podróż po Francji

Grupa „Promyki”,  w której uczestniczą uczniowie z  klas: 6 a, 7 b, 8 a przystąpiła na grupie facebookowej do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Europa i ja”. Uczestnicy programu (imprezy)  będą musieli zrealizować , co najmniej siedem zadań z proponowanych ośmiu.

Celem przedsięwzięcia  jest przybliżenie dzieciom  wiedzy na temat wybranego kraju znajdującego się w Europie oraz kształtowanie poczucia przynależności do Europy. Wybranym przez nas krajem jest Francja.

Uczniowie pod kierunkiem koordynatorów p. Żanettty Lemańskiej i p. Aliny Rupińskiej wyruszyli w wirtualną podróż po Francji.  Poznali symbole narodowe, hymn i stolicę Francji.  Każdy uczestnik z zaangażowaniem wykonał flagę Francji. Tym samym zrealizowaliśmy  pierwsze z proponowanych zadań. „Promyki” cieszą się z wykonanego przedsięwzięcia i z niecierpliwością czekają na  kontynuację wycieczki do Francji.