UKS Clan Ostrołęka w Ogólnopolskim Finale Nestle Cup 2024

UKS Clan Ostrołęka w Ogólnopolskim Finale Nestle Cup 2024

W dniach 22-23.06.2024 we Włocławku troje zawodników UKS Clan Ostrołęka: Zofia Mrozek, Zuzanna Zalewska i Mateusz Jankowski uczestniczyło w Ogólnopolskim Finale Nestle Cup. Zawodnicy zostali powołani do reprezentacji Mazowsza przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Finałowe zawody projektu „Lekkoatletyka dla każdego” zgromadziły ponad 730 zawodników z całego kraju, wielkie gwiazdy królowej sportu – lekkiej atletyki oraz dostarczyły uczestnikom wielu emocji sportowych i atrakcji związanych ze zdrową żywnością.

Organizatorem wydarzenia był Polski Związek Lekkiej Atletyki, sponsorami –  Nestle Cup  i Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z władzami miasta Włocławek.

UKS Clan Ostrołęka po raz pierwszy w tym roku przystąpił do realizacji projektu „Lekkoatletyka dla każdego”:

Nasi zawodnicy godnie zaprezentowali Mazowsze uzyskując następujące rezultaty:

Zofia Mrozek z rocznika 2013 – w finale skoku w dal w kategorii K12 wynikiem 4:30 m (w eliminacjach 4,24) poprawiła swój rekord rekord życiowy i rekord klubu o 17 cm i zajęła 6 miejsce zdobywając 7 punktów dla Mazowsza,

Zuzanna Zalewska z rocznika 2013 w rzucie piłeczką palantową w kategorii K12 uzyskała odległość 27 m i zdobyła 2 punkty dla Mazowsza.

Mateusz Jankowski z rocznika 2014 – jeden z najmłodszych uczestników w rzucie piłeczką palantową w kategorii M12 uzyskał odległość 31 m zajmując 13 miejsce.