Nowy rok szkolny 2021/2022 w klasie sportowej w Szkole Podstawowej nr 2

Ogłaszamy nabór na nowy rok szkolny 2021\2022 do klasy czwartej sportowej. Klasa sportowa to realizacja zakresu rozszerzonego z piłki nożnej chłopców oraz piłki siatkowej dziewcząt. Nasi nauczyciele współpracują z klubami sportowymi na terenie miasta Ostrołęka. Ponadto uczniowie naszej szkoły uczestniczą w projekcie  SOS – Siatkarskie Ośrodki Szkolne – gdzie zdolne dzieci i młodzież mogą podnosić swoje umiejętności na treningach indywidualnych. Klasy sportowe w trakcie roku szkolnego realizują zajęcia z nauki pływania pod okiem instruktora.

Uczniom klas sportowych mamy do zaoferowania:

– 10 godzin wychowania fizycznego (6 godzin zakresu rozszerzonego z danej dyscypliny sportowej oraz 4 godziny podstawy programowej);

– wykwalifikowaną kadrę trenerską;

– atrakcyjne zajęcia rozwijające umiejętności sportowe: techniczne, taktyczne oraz przygotowanie mentalne;

– bardzo dobrze przygotowaną bazę sportową;

– uczestnictwo w obozach sportowych.

Zapisując dziecko do klasy sportowej w  naszej szkole należy:

– wejść na stronę szkoły  www.sp2.ostroleka.edu.pl, pobrać wniosek i odesłać uzupełniony na adres sp2ostroleka@wp.pl lub zgłosić się po druk w sekretariacie szkoły, po wypełnieniu zostawić w wyznaczonym miejscu.