NARODOWE CZYTANIE – 6 września 2024, OCK – parking

Uczniowie klasy 8a wzięli aktywny udział w Narodowym Czytaniu „Kordiana” Juliusza Słowackiego.
Podczas wydarzenia ósmoklasiści mieli okazję zapoznać się z jednym z kluczowych dzieł polskiego romantyzmu, które porusza tematykę poświęcenia, walki o niepodległość oraz trudnych wyborów moralnych. Uczniowie szkół ponadpodstawowych, odczytując na głos wybrane fragmenty, umożliwili swoim młodszym koleżankom i kolegom głębsze zrozumienie niełatwego dla młodych odbiorców dramatu. Podczas Narodowego Czytania „Kordiana” uczniowie klasy 8 nie tylko angażowali się w odczytywanie fragmentów dzieła, ale także mieli okazję doświadczyć wyjątkowej atmosfery dzięki starannie dobranej muzyce i piosenkom, które towarzyszyły wydarzeniu. Odpowiednia oprawa muzyczna podkreślała nastrój poszczególnych scen, dodając im dramatyzmu i emocjonalnej głębi. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak cudownie przygotowanej uroczystości.

Warto wspomnieć, że autorem przepięknej dekoracji była nasza szkoła.