Dzień Walki z Agresją i Przemocą

Ponad 20 lat temu Dzień Walki z Agresją i Przemocą został wpisany na stałe do kalendarza Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce. Od tamtego czasu co roku jest obchodzony przez naszą społeczność. W tym roku uczennice klas ósmych wraz z pedagogiem odwiedziły uczniów klas 1-5 ze scenkami pt. ” Teatr asertywności”. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali scenki zagrane przez starsze koleżanki oraz trafnie wskazywali w każdej z nich zachowanie asertywne, eliminując pozostałe, czyli te przejawiające agresję i uległość ( pasywność). W klasach starszych zostały przeprowadzone lekcje wychowawcze. Ponadto podczas przerwy na specjalnie przygotowanym stoisku można było otrzymać znaczek STOP AGRESJI, a w radiowęźle szkolnym usłyszeć audycję okolicznościową. Po tak kompleksowej  porcji wiedzy, przekazanej w atrakcyjnej formie, uczniowie Staszicowki potrafią w asertywny sposób domówić, bronić swojego zdania oraz stanąć w obronie krzywdzonej koleżanki lub kolegi.