Dzień śniegowych bałwanków

,,Pani Bałwanie, Panie Bałwanie!
Co chce pan dostać dziś na śniadanie-
proszę śnieg w płatkach, w sopelkach lody
i porcję szronu chcę dla ochłody.
Panie Bałwanie, zimne śniadanie
od pani zimy wnet pan dostanie!”

Światowy Dzień Bałwana jest obchodzony 18 stycznia. Dlaczego akurat tego dnia? Wyjaśnienie jest dość zabawne: cyfra „8” przypomina kształtem bałwanka, a cyfra „1” symbolizuje wetkniętą w niego miotłę lub patyk. Wybór miesiąca też nie powinien dziwić – w wielu regionach północnej półkuli to styczeń jest najzimniejszym miesiącem, w którym zwykle nie brakuje śniegu, (choć u nas z tym bywa różnie).

W naszej szkole była to okazja do zabaw na świeżym powietrzu, jak również zajęć pobudzających kreatywność uczniów. Warto włączyć się do obchodów Dnia Bałwana, bo wraz ze zmieniającym się klimatem nie wiadomo, ile jeszcze zim nam na to pozwoli. A wspomnienia ze wspólnego i radosnego dnia zostaną z dziećmi na długo.

Organizatorzy: Mały Samorząd Uczniowski