Bezpieczne ferie

O bezpieczeństwie w Szkole Podstawowej nr 2.

W ostatnim tygodniu  przed feriami  w naszej szkole zorganizowano spotkania w klasach 1-3 z naszym dzielnicowym Panem Adrianem Pakulnisem, który młodszym uczniom przypomniał o bezpieczeństwie podczas zbliżającego się wypoczynku, reagowaniu na zaczepki ze strony nieznajomych osób. Przypomniał  o numerach alarmowych i w jakich sytuacjach należy z nich korzystać oraz o konieczności noszenia na odzieży różnego rodzaju elementów odblaskowych, które szczególnie w okresie zimowym zwiększają bezpieczeństwo pieszych na drodze. Uczestnicy pogadanki byli otwarci, chętnie dzielili się  swoimi spostrzeżeniami i odpowiadali na zadawane pytania.

W klasach starszych odbyły się lekcje z wychowawcą, nadano  audycję okolicznościową w radiowęźle szkolnym „ Bezpieczne ferie zimowe” oraz odbyło się spotkanie on- line z przedstawicielem  KMP z Wydziału Nieletnich i Patologii p. Krzysztofem Kolatorem dotyczące m.in. bezpieczeństwa w czasie ferii, uzależnień, zagrożeń w sieci i Inn.