Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Każdego roku obchodzimy w Polsce Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To czytelnicze święto odbywa się 29 września i ogłoszone zostało przez Polską Izbę Książki      w roku 2001, w rocznicę urodzin pisarki dla dzieci – JaninyPorazińskiej. Zatem w bieżącym roku obchodzimy święto już poraz dwudziesty trzeci.

W naszej szkole organizujemy uroczytość czytelniczą, adresowaną bezpośrednio do młodego czytelnika. W tym roku czytaliśmy głośno dzieciom  1 października. W wydarzeniu uczestniczyły klasy 0 – 3.  W roli lektorów wystąpili nauczyciele biblioteki oraz uczniowie z klasy 7 B, 8 B i 8 C.

Czytano fragmenty literatury dziecięcej, poezjii i prozy. Były to min.: wybrane rozdziały z książki Renaty Piątkowskiej “Zbój”, GrzegorzaKasdepke “ Opowiadania i bajki”, Justyny Bednarek “Banda Czarnej Frotte”, Astrid Lindgren “Pippi Pończoszanka”, Agnieszki Frączek “Śmiechu warte”  oraz wiele innych.

Nauczyciele biblioteki szkolnej