Ślubowanie młodych czytelników

ŚLUBOWANIE  MŁODYCH  CZYTELNIKÓW  2022

w bibliotece szkolnej

„Będę rycerzem i przyjacielem książki”

18 stycznia 2022r. w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na czytelnika. Uczniowie klasy I A oraz I B wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w wyjątkowej lekcji. Nauczyciele biblioteki zapoznali dzieci z lokalem biblioteki i różnorodnością zbiorów w niej gromadzonych. Wytłumaczyli uczniom, jaką rolę i zadania spełnia biblioteka w placówce szkolnej. Uświadomili dzieci o potrzebie czytania książek i ich szanowania. Głównym celem tych zajęć jest zaszczepienie miłości do książek, wdrożenie do czytania i nauczenie szacunku do książki jako wartości intelektualnej i materialnej.

Na zakończenie lekcji nauczyciele wypożyczyli dzieciom pierwsze książeczki i wręczyli na ręce wychowawców pamiątkowe dyplomy.

Uroczystość zorganizowano z pomocą uczennic klasy VIII E, które zaprezentowały młodszym koleżankom i kolegom ciekawą inscenizację o książce i bibliotece.

Nauczyciele biblioteki