NARODOWE  ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI w bibliotece szkolnej

11 listopada  to data szczególna  dla Polaków. W tym dniu obchodzimy bowiem Narodowe  Święto Niepodległości. Święto to ustanowione zostało 11 listopada 1918 r. W roku 2021  obchodzimy już 103 rocznicę narodzin niepodległej Polski.

Tradycją biblioteki szkolnej stało się prowadzenie lekcji historyczno – patriotycznych, poświęconych wydarzeniom związanym z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę. Ich celem jest prezentacja faktów historycznych sprzed 103 lat, ukazanie różnych dróg wiodących Polaków do niepodległości  oraz  przedstawienie polskiej codzienności pod zaborami i w czasach II Rzeczpospolitej.

Zajęciom towarzyszyła wystawa  publikacji książkowych, zdjęć i  ilustracji oraz prezentacje multimedialne np. „11 listopada”, „Odzyskanie niepodległości”.  Można  również było oglądać i czerpać wiedzę z   gazetek tematycznych  pt. „Nasza Niepodległa”,  „Ojcowie Niepodległości” i „Kto ty jesteś?”

Lekcje przeprowadzono 9 i 10 listopada 2021r. Dziękujemy  nauczycielom i uczniom za udział  w tej patriotycznej uroczystości.

Nauczyciele biblioteki