Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Każdego roku, 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten ogłoszony został przez Polską Izbę Książki w roku 2001.  Zatem w bieżącym roku obchodzono święto już po raz dwudziesty.

W naszej szkole, również co roku obchodzimy to święto związane z czytaniem książek. W tym roku, w realizację imprezy zaangażowali się chętni uczniowie klas starszych (8a, 8b, 7b, i 5c). Prezentowali oni w lokalu biblioteki i w salach lekcyjnych, wybrane fragmenty literatury dla dzieci. Starsi uczniowie czytali książki swoim młodszym koleżankom i kolegom. W repertuarze znalazły się teksty prozy i poezji dziecięcej. Nie obyło się bez wzruszeń i śmiechu.

Dziękujemy naszym aktywnym uczniom za współpracę.

Czytanie dzieciom na głos buduje więzi między rodzicami a dziecmi, między dziadkami a wnukami. Jest wspaniałym sposobem na wspólne spędzenie czasu. Wzbogaca słownictwo, rozwija wyobraźnię, trenuje mózg i poprawia krążenie. Niektórzy naukowcy twierdzą, że odmładza i wygładza zmarszczki.

Czytajmy dzieciom na głos, nie tylko najmłodszym, ale i tym starszym! Czytajmy sobie nawzajem!

W imprezie wzięły udział wszystkie klasy I – III oraz grupa zerówki.

Nauczyciele biblioteki szkolnej