Szukaj w serwisie:

Oferta klasy sportowej:

Chłopcy - piłka nożna

Dziewczęta - siatkówka

Nasza szkoła współpracuje z klubami sportowymi
UKS NAREW Ostrołęka
NIKE Ostrołęka.

Szkoła Podstawowa nr 2 nieprzerwanie od 1982 roku powołuje klasy sportowe i cieszy się ich sukcesami.

Wymiar zajęć obowiązkowych z wychowania fizycznego w klasie sportowej wynosi 10 godzin tygodniowo, w tym 4 godziny przeznaczone są na realizację podstawy programowej oraz 6 godzin na ukierunkowane szkolenie sportowe w wybranych dyscyplinach sportu. W ramach lekcji wychowania fizycznego uczniowie uczestniczą w zajęciach na basenie.

Uczniowie z klas sportowych mają możliwość uczestnictwa w różnego rodzaju turniejach i obozach sportowych latem i zimą.

Posiadamy bardzo dobrą bazę sportową:

By zapisać dziecko do klasy sportowej, należy złożyć następujące dokumenty:

Rekrutacja do klasy sportowej
w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica
w Ostrołęce

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce, jak co roku odbywa się nabór do klasy czwartej sportowej, z rozszerzeniem dla chłopców - piłka nożna, a dla dziewcząt - piłka siatkowa.

Szkoła zachęca do zapisania się online. Z powodu pandemii koronawirusa tym razem inaczej odbywać będzie się rekrutacja. Aby zapisać trzecioklasistę do klasy sportowej, wystarczy wejść na stronę szkoły, pobrać wniosek link poniżej, wypełnić i odesłać podpisany przez rodzica drogą e-mailową na adres: sp2ostroleka@wp.pl lub zgłosić się po druk do szkoły (druki znajdują się przy wejściu) i po wypełnieniu pozostawić w wyznaczonym miejscu.

Egzaminy ze sprawności fizycznej odbędą się w najbliższym możliwym terminie, o którym szkoła powiadomi z tygodniowym wyprzedzeniem.

Staszicówna jest szkołą z tradycjami klas sportowych, w której nie przerwanie są one powoływane od 1982 roku.

Szkoła Podstawowa nr 2 współpracuje z klubem siatkarskim OTPS NIKE Ostrołęka, klubem piłkarskim UKS NAREW Ostrołęka oraz innymi stowarzyszeniami i klubami sportowymi.

Klasy sportowe prowadzi wykwalifikowana kadra nauczycielska - trenerzy oraz instruktorzy, którzy cały czas podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach.

Klasy te biorą również udział w programie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W ramach lekcji wychowania fizycznego organizowane są zajęcia nauki pływania.

Od roku szkolnego 2019/2020 szkoła jest organizatorem Ligi Małych Gier w piłce siatkowej, w której dziewczęta mogą rywalizować z rówieśnikami z innych szkół naszego miasta i regionu.

Klasa sportowa to bardzo dobry wybór, o ile samo dziecko jest nią zainteresowane. Rozwój fizyczny, jaki zapewnia taka klasa sprawia, że odnosi ono sukcesy nie tylko w sporcie, ale także w innych sferach życia.

Sport, pozytywnie wpływa na stan zdrowia dziecka. Mimo dużego wysiłku, dziecko po takich zajęciach szybciej się uczy, gdyż czuje się pobudzonym – mózg jest lepiej dotleniony, dzięki czemu łatwiej skupić mu się na nauce.

Sport kształtuje charakter uczniów – stają się oni zmotywowani do działania, posiadają silną wolę i chęć samorealizacji. Dodatkowo, od młodych lat uczą się organizacji. Muszą tak zaplanować swoje obowiązki, by znaleźć czas także na przyjemności. Wyznaczają sobie cele w życiu i do nich dążą.

Sport rozwija pasję dziecka, co w przyszłości może zaowocować tym, że będzie ono bardziej zmotywowane, a także nie będzie szukało odreagowania emocji w inny sposób. Skupienie się na sporcie sprawia także, że dziecko nie spędza całego wolnego czasu przed komputerem, co w dzisiejszych czasach jest sporym zagrożeniem.

Dziecko uczy się pewnych zdrowych nawyków, które są przydatne podczas całego życia. Mimo ukończenia szkoły, takie osoby z chęcią spędzają czas na zewnątrz i uprawiają sporty – co wpływa na ich lepszy stan zdrowia. Nawyki z dzieciństwa procentują w dalszym życiu.

Klasy sportowe bardzo zbliżają uczniów – przyjaźnie powstają dzięki wspólnej pasji. Podczas wyjazdów, obozów, treningów i zawodów, dzieci uczą się obowiązku pomocy innym oraz współpracy.

Odnośniki/Odsyłacze:

im. Stanisława Staszica

ul. Papiernicza 1
07-410 Ostrołęka
tel./fax +48 (029) 766 69 52

mail: sp2ostroleka@wp.pl

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem

Ostatnio dodane galerie.

Bezpieczny pierwszaczek
Data: 2020-10-16
Liczba zdjęć: 6
Data: 2020-10-13